babiyar_zapoved (babiyar_zapoved) wrote,
babiyar_zapoved
babiyar_zapoved

Обращение к Президенту Украины

Громадський Комітет для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру
(Комітет “Бабин Яр”)

01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4, Інститут філософії
т. 278 06 05, 253 40 28
e-mail: vrn@kby.kiev.ua

18 липня 2006 р.

Президенту України
п. В.А. Ющенку


Шановний Вікторе Андрійовичу!

Останній акт вандалізму у Бабиному Ярі – чергове розтрощення Менори, встановленої в пам’ять загиблих під час нацистської навали київських євреїв, спонукав нас просити Вас негайно втрутитись у цю ситуацію і добитися нарешті виконання Вашого розпорядження про створення державного історико-культурного заповідника “Бабин Яр”.

Саме відсутність державної охорони надає можливість вандалам і політичним провокаторам раз у раз чинити дії, які несумісні з загальнолюдськими цінностями, із самим званням людини.
Водночас невпорядкованість меморіального простору, незрозумілий статус цієї території призводить до того, що окремими муніципальними, громадськими і комерційними структурами ведеться і планується тут подальша хаотична забудова. Через те незабаром може бути остаточно знищено місце пам’яті про одну з найжахливіших сторінок української і всесвітньої історії минулого сторіччя.
Ми впевнені, що ті негативні явища, які відбуваються сьогодні, є відбитком морального стану суспільства, яке за радянських часів позбулося усіх загальнолюдських етичних норм, одним з проявів чого є неповага і блюзнірство з пам’яті загиблих.

Ми закликаємо Вас якомога швидше:
1. Зустрітись з представниками української інтелігенції, які об’єднались у Громадський комітет “Бабин Яр”, для розробки спільних кроків держави і громадськості у напрямі гідного увічнення пам’яті жертв Голокосту і нацистського терору взагалі.
2. Вжити заходів для припинення саботажу виконання Вашого розпорядження від 23 вересня 2005 р. з боку міськдержадміністрації м. Києва, у компетенції якої знаходиться визначення меж майбутнього державного заповідника.
3. Вжити заходів для припинення будь-якої приватної забудови Бабиного Яру і прилеглої території колишніх кладовищ.
Ми сподіваємося, що, навіть у ці складні для країни дні, Ви знайдете час для вирішення питань, які є запорукою справжнього об’єднання суспільства, морального відродження України, побудови нашого спільного майбутнього.

З повагою,

Співголова
Громадського комітету “Бабин Яр”
Семен Глузман

Головний рабин України
Голова рабинського суду України
р. Азріель Хайкін
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments